Jesteś tutaj

Warsztaty kompetencji cyfrowych dla uczestników III edycji projektu "Droga do sukcesu"

Zdjęcie z wydarzeniaW dniach 24 i 25 września 2020r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej (ul. Kościuszki 15A) zostały przeprowadzone pierwsze warsztaty kompetencji cyfrowych pod okiem informatyka.

 

 

Przedmiotowe zajęcia skierowane są do wszystkich Uczestników Projektu „Droga do sukcesu” z podziałem na II grupy, czyli po 10 osób aktywizowanych w ramach projektu, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.  Zajęcia poprowadziła specjalista ds. wykluczenia cyfrowego – P. Aneta Kotyza, która zapewniła uczestnikom nie tylko fachową wiedzę, ale także dysponowała zapleczem technicznym w postaci laptopów, które są niezbędne do realizacji tego działania.

Program warsztatów kompetencji cyfrowych obejmował podstawy obsługi komputera, systemu operacyjnego oraz obsługę programu biurowego MS Office, w tym ćwiczenia w zakresie zadań z arkusza kalkulacyjnego EXCEL.

W trakcie zajęć Pani Dyrektor MOPSiWR – Katarzyna Hałun wręczyła osobiście Uczestnikom Projektu materiały biurowe, które mają im służyć podczas zajęć grupowych i indywidualnych realizowanych w ramach projektu.

Warsztaty tego typu są niezwykle ważne dla osób, które nie miały styczności z komputerem lub była ona do tej pory znikoma. Dzięki umiejętności posługiwania się urządzeniem zwiększone są szanse na odnalezienie się na nowoczesnym rynku pracy, bowiem w dzisiejszych czasach rozwój technologii postępuje z zawrotną prędkością, a komputeryzacja staje się wszechobecna. Znajomość obsługi komputera jest potrzebna nie tylko ze względów zawodowych, ale także i prywatnych. Urządzenie można wykorzystać w celach organizacyjnych, zredagować przeróżne pisma, a także pogłębić wiedzę o otaczającym nas świecie dzięki internetowi. Ponadto niezwykle ważna jest komunikacja międzyludzka, a dzięki internetowi można utrzymywać stałe relacje z rodziną na drugim końcu świata. Obecnie dzieci mają zapewnione zajęcia informatyczne w szkole oraz ułatwiony dostęp do internetu, a co za tym idzie związane z siecią zagrożenia. Ze względu choćby na dzieci, niezwykle ważna jest umiejętność obsługi komputera, dzięki której istnieje możliwość zastosowania kontroli rodzicielskiej.

Uczestnicy Projektu wykazali zainteresowanie i zaangażowanie w zajęcia. Mimo trwającego pięć godzin spotkania, doceniono możliwość zdobycia umiejętności cyfrowych. Warsztaty zrealizowane zostały w ramach aktywnej integracji o charakterze społecznym.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz jego realizacji można uzyskać w Biurze Projektu w MOPSiWR w Dąbrowie Tarnowskiej,  pok. nr 18, I piętro

Poniedziałek: 8:00-16:00
Wtorek - Piątek: 07:30-15:30

oraz pod numerem telefonu (14) 657-83-83

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej