Jesteś tutaj

Wyjazd rodzinny Uczestników Projektu "Droga do sukcesu"

           Logo UE EFS

      W dniach 23 – 25 sierpnia 2019r. (od piątku do niedzieli) Uczestnicy Projektu „Droga do sukcesu” wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział w warsztatach kompetencji rodzicielskich w formie wyjazdowej. Zakwaterowanie oraz zajęcia odbywały się w spokojnej okolicy - Poroninie, w ośrodku wypoczynkowym z widokiem na panoramę Tatr.

     Warsztaty Kompetencji Rodzicielskich miały na celu opanowanie przez uczestników podstawowych umiejętności niezbędnych do utrzymywania dobrych kontaktów i relacji z dzieckiem. Warsztaty poprowadził wykwalifikowany psycholog.

            Celem warsztatów kompetencji rodzicielskich, w tym utrzymania dobrych kontaktów i relacji z dzieckiem było:

a) poznanie i zrozumienie świata uczuć własnych oraz dziecka,
b) świadomość własnych celów wychowania,
c) umiejętność stawiania jasnych granic i wymagań,
d) nauka rozmawiania o uczuciach,
e) podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców,
f) budowanie poprawnych relacji rodzic – dziecko,

g) rozpoznawanie problemów dziecka w szkole, metod wychowawczych.

               W trakcie trwania warsztatów, w których brali udział rodzice, wykwalifikowani opiekunowie zapewniali opiekę nad dziećmi/młodzieżą, organizując dla nich przeróżne zajęcia edukacyjne i integracyjne. Ponadto podczas wyjazdu zapewniono wszystkim uczestnikom atrakcyjne zajęcia umożliwiające integrację rodziców i dzieci. Wieczorem w pierwszym dniu warsztatów zorganizowano ognisko integracyjne dla uczestników, zaś w drugim dniu warsztatów, po zajęciach wszyscy uczestnicy wyjazdu wybrali się na zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem.

 

 

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej