Jesteś tutaj

Wyjazd uczestników projektu "Droga do sukcesu"

W dniach 68 sierpnia 2021r. (od piątku do niedzieli) Uczestnicy Projektu „Droga do sukcesu” wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział w warsztatach kompetencji rodzicielskich w formie wyjazdowej. Zakwaterowanie oraz zajęcia odbywały się w spokojnej okolicy - Poroninie, w ośrodku wypoczynkowym Orla Perć z widokiem na panoramę Tatr.

 

Logo ue małopolska efs

Warsztaty Kompetencji Rodzicielskich miały na celu opanowanie przez uczestników podstawowych umiejętności niezbędnych do utrzymywania dobrych kontaktów i relacji z dzieckiem. Warsztaty prowadził psycholog. Celem warsztatów kompetencji rodzicielskich, w tym utrzymania dobrych kontaktów i relacji z dzieckiem było:

a) poznanie i zrozumienie świata uczuć własnych oraz dziecka,
b) świadomość własnych celów wychowania,
c) umiejętność stawiania jasnych granic i wymagań,
d) nauka rozmawiania o uczuciach,
e) podnoszenie kompetencji wychowawczych rodziców,
f) budowanie poprawnych relacji rodzic – dziecko,
g) rozpoznawanie problemów dziecka w szkole, metod wychowawczych.

W trakcie trwania warsztatów, w których brali udział rodzice, wykwalifikowani opiekunowie zapewniali opiekę nad dziećmi/młodzieżą, organizując dla nich przeróżne zajęcia edukacyjne
i integracyjne. Ponadto podczas wyjazdu zapewniono wszystkim uczestnikom atrakcyjne zajęcia umożliwiające integrację rodziców i dzieci. Po obiedzie w pierwszym dniu warsztatów uczestnicy wyjazdu wybrali się na zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem, w drugim dniu warsztatów, po zajęciach zorganizowano wyjazd na termy Chochołowskie. Natomiast w trzecim dniu uczestnicy warsztatów mogli spędzić czas wolny na Krupówkach.

Wszystkie warsztaty odbywały się z zachowaniem wszystkich środków ostrożności w związku z ograniczeniami powstałymi podczas trwającej pandemii COVID-19.

MOPSiWR w Dabrowie Tarnowskiej